Niebajka Łącznik pomiędzy światami

Katarzyna Świstelnicka
21
Sie 2018

Niebajka: Łącznik między światami

 

Idziesz plażą i podziwiasz. Morze i piasek, naturalnie. Czasem słońce, chmury, ptaki, wiatr. Rozkoszujesz się chwilową wolnością, wdychasz świeże powietrze. Tak się na tym koncentrujesz, że możesz przeoczyć inną, też ważną, rzeczywistość.

 

STOP

 

Widzisz przed sobą wielką ścianę, jest cała z piasku. Wspinając się na paluszki, chcesz wdrapać się po niej, bo czujesz, że powinieneś to zrobić. Zawzięcie machasz skrzydełkami, by sobie pomóc. Nie zauważasz jednak, albo nie rejestrujesz tego faktu (w końcu masz znikomą pojemność mózgu, albo nie masz go wcale), że twoje nóżki nadal tkwią w głębokim piachu i nawet nie możesz podskoczyć.

Twoja cała rzeczywistość to ta góra piachu i nic poza tym.

 

STOP

 

A ty nadal sobie idziesz, pochłonięty wdychaniem jodu. Twój mózg rejestruje szum fal, gruchanie gołębi, wyrzucone na brzeg gałęzie i innych ludzi.

Wszystko adekwantnie do twojego rozmiaru. Już dawno przestałeś pochylać się nad czymś małym, jako nieistotnym.

 

STOP

 

Popatrz w dół, tam, gdzie przerażony bąk usiłuje wdrapać się na maleńką grudkę piasku, by móc odlecieć. Może zobaczysz analogię do swojego życia? Może zrozumiesz, że ściana przed tobą to w rzeczywistości maleńka grudka, za którą jest ogromny wszechświat, któego teraz nie dostrzegasz? Może poczujesz, jak bąk się boi?

 

STOP

 

Popatrz do góry, tam, gdzie zobaczyłeś wielki cień przysłaniający słońce. Może zrozumiesz, że nad wielką ścianą jest ktoś, kto może ci pomóc? Czy wiesz, że tam dopiero jest słońce? Może zaczniesz emitować sygnał proszący o pomoc?

 

STOP

 

Gdzie jest łącznik pomiędzy światami?

 

 

Komentarze (63):

jolanta
25 sierpnia 2018, 06:34 | odpowiedz

Piekna w swej prostocie ta bajka-niebajka. Piszesz Kasiu o tym,o czym ja sama wielokrotnie mysle....a raczej co przemyka,by znow sie pojawic w myslach. To,co wokol dla wielu stalo sie rzeczywistoscia przezroczysta.Niedostrzegana w codziennosci, w marszu od switu do nocy.Piekno swiata nie jest juz pieknem dla wielu.Dostrzegaja je w swoich technicznych urzadzeniach,lajkuja piekne zdjecia zwierzat i roslin,a obojetnie mijaja cuda obok/wokol siebie...Ostatnio moja kuzynka stwierdzila,ze piwinnam wrocic do jedzenia miesa,to stane sie znow normalna.Normalna! Postrzegalam ja jako madra,wrazliwa kobiete...Dziekuje Ci za te bajke,Swietlista Istoto.

Polityka prywatności

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...